English
Esperanto
Afrikaans
Català
שפה עברית
Cymraeg
Galego
Latviešu
icelandic
ייִדיש
беларускі
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Shqiptar
Malti
lugha ya Kiswahili
አማርኛ
Bosanski
Frysk
ភាសាខ្មែរ
ქართული
ગુજરાતી
Hausa
Кыргыз тили
ಕನ್ನಡ
Corsa
Kurdî
മലയാളം
Maori
Монгол хэл
Hmong
IsiXhosa
Zulu
Yoruba
অসমীয়া
ଓଡିଆ
Punjabi
پښتو
Chichewa
Samoa
Sesotho
සිංහල
Gàidhlig
Cebuano
Somali
Тоҷикӣ
O'zbek
Hawaiian
سنڌي
Shinra
Հայերեն
Igbo
Sundanese
Lëtzebuergesch
Malagasy
Español
Português
русский
Français
日本語
Deutsch
tiếng Việt
Italiano
Nederlands
ภาษาไทย
Polski
한국어
Svenska
magyar
Malay
বাংলা ভাষার
Dansk
Suomi
हिन्दी
Pilipino
Türkçe
Gaeilge
العربية
Indonesia
Norsk
تمل
český
ελληνικά
український
Javanese
فارسی
தமிழ்
తెలుగు
नेपाली
Burmese
български
ລາວ
Latine
Қазақша
Euskal
Azərbaycan
Slovenský jazyk
Македонски
Lietuvos
Eesti Keel
Română
Slovenski
मराठी
Srpski језик
Vad säkerställer stabil prestanda? USA-importerad Copeland kompressor + OMRON/FUJI/TE/LG elektriska delar för längre livslängd.
Hur undviker man blockering och rost? Syrefri kopparrörsvetsning + 304 integrerade rörledningar i rostfritt stål.
Kan det spara energi? Högeffektiv förångare och kondensor som minskar energiförbrukningen med över 30 %.
Är driften flexibel? 3 kompressorer (8ACH-modell med 2 grupper av huvuden för separat/samanvändning) + omkoppling av värmeeffekt.
Stöder automatiserad hantering? Valfri RS485-kommunikation + importerad mikrodator/PLC-kontroll (tillval).
Lätt att underhålla? Perfekt säkerhetsskydd, felvisning och problemfri reparation utan professionell kompetens.
AQWK fokuserar på att tillhandahålla högkvalitativ varm och kall integrerad oljeform. Produkterna har klarat de dubbla internationella certifieringarna av CE och RoHS. De följer internationella normer vad gäller säkerhetsstandarder och miljöskyddskrav. Med dubbla garantier för kvalitet och överensstämmelse kan de säkert tillämpas i olika industriella produktionsscenarier.
Som en professionell enhet som integrerar varma och kalla funktioner, presterar denna oljetemperaturkontrollmaskin enastående i kärnprestandaparametrar. Anpassningsområdet för inloppsvattentemperaturen täcker 5 ℃ till 98 ℃, vilket exakt kan matcha de differentierade kraven för olika produktionsprocesser för inloppsvattentemperaturen. Oavsett om det är lågtemperaturkylning eller temperaturkontrollscenarier för medelhög och hög temperatur, kan den producera stabilt. Med en kylkapacitet på 12,5 kw kan den snabbt uppnå värmeväxling, effektivt reglera oljetemperaturen, säkerställa en konstant temperatur under produktionsprocessen och bidra till att förbättra formningsnoggrannheten för produkter och produktionseffektivitet.
Den varma och kalla integrerade oljeformen är kompatibel med den industriella standardspänningen på 380V/50HZ. Det kräver inga ytterligare ändringar av fabrikens befintliga strömförsörjningssystem och kan anslutas direkt till produktionslinjen, vilket avsevärt förenklar installationsprocessen och minskar driftkostnaden. Dessutom antar denna utrustning en luftkyld design, vilket ger en ultratyst drift under processen. Det kan effektivt minska bullerföroreningarna i den industriella produktionsmiljön, skapa en bekvämare arbetsatmosfär för verkstadsoperatörer och balansera det praktiska i utrustningen och användarupplevelsen.
AQWK är en professionell tillverkare och leverantör av värmekontrollmaskin i Kina. Vi har vår egen fabrik. Välkommen att konsultera och köpa.
| Modell: | AQ-5ACHS-12L*3 |
| Typ: | Luftkyld |
| Kylningsmetod: | Vattenkyld |
| Enhetsstruktur: | Väsentlig |
| Spänning: | 380V/50HZ |
| Kompressornummer: | 3 (Copeland, USA importerad) |
| Bullernivå: | Ultra Tyst |
| Temperaturområde: | 5°C-98°C (inkommande vatten), -30°C till +350°C (arbetsskick) |
| Kylkapacitet: | 12,5kw |
| Ansökningsfält: | Galvanisering, bryggeri, dryckesfabrik, livsmedelsindustri, länder med hög omgivningstemperatur |
| Appliceringsmaskin: | Precisionsverktygsmaskiner |
| Certifiering: | CE, RoHS |
| Skick: | Ny |
| Leveranstid: | 15-20 dagar |
| Garanti: | 2 år |
| Service efter försäljning: | Maskinservice utomlands |
| Varumärke: | AQWK |
| Transportpaket: | Träfodral |
| Specifikation: | 120 kg |
| Ursprung: | Kina |
| HS-kod: | 8419899090 |
Idealisk för industrier som kräver låg temperaturkontroll (bryggeri, dryck, mat, etc.) och områden med hög omgivningstemperatur. Med år av tillverkningserfarenhet erbjuder vi fabriksdirekta kampanjpriser, tillförlitlig kvalitet som backas upp av komponenter i toppskiktet och global support efter försäljning. Den unika designen av Hot and Cold Integrated Oil Mould anpassar sig till extrema arbetsförhållanden och möter olika produktionsbehov.
Om du har några frågor, vänligen kontakta oss:
Mobil/WeChat: +86-13336655820
E-post:sales9188@foxmail.com